SUAVİ

1950’nin ağustos’unda doğdum, memurluktan gezginci bir ailede, Ankara-Kırıkkale’de.., Baba’dan Tarsus’a-Bismil’e // Ana’dan Girit’ten-İzmir’e uzanan bir kültür harmanının tam da göbeğinde.

Bilmiyorum “aslım” nere?

 

Davul çaldım uzun yıllar daha 10’lu yaşlarımda 2,5 liralık kazançlarla, gitar çaldım ciddi orkestralarda ve şarkı söyledim her koşulda, durmaksızın..,

 

Şiir de denedim, beste de, sinema’da denedim çok fazla olmasa da ve profesyonel dalgıçlık’da yol aldım balık-adamca, ama daha çok şarkı söyledim, uzun yıllarca.

 

ODTÜ dedim, Mimarlık dedim, hak dedim, adalet dedim, sanat dedim, insan dedim ve bedelini de ödedim/ödemekteyim.

 

Ülke ve Dünya çapında ödüller aldım [[ grand-prix ]]de dahil.

Yüzlerce prestijli festival çaldım çok farklı sahnelerinde  dünyanın. 

 

İki çocuğuma baba ve sayısız dostlarıma yoldaş oldum koşulsuz.., hiç satmadım yoldaşlarımı, sevdiklerimi, davamı, sevdamı ve çok genç uğurladım, ölünmeyecek yaştaki dostlarımı,

bu yüzden; “omzum cenaze yorgunudur” benim.

 

Sakallarımı hiç kesmedim, dostlarımı uğurladığım o gün-bu gün ve kendi ütopyamın peşinde ve asla kesmeyeceğim, elbet bize’de gelecek barış ve bizde’de olacak devrim!

 

90’larım da bile şarkılar söyleyeceğim, sözüm var ecelsiz giden dostlarıma ve bir de Vedat Türkali’ye .., 

Ümidimi ve direncimi hiç kesmeyeceğim..,

Sanatla, aşkla, dayanışmayla, dostlukla, başım dik yoluma devam edeceğim.

SUAVİ

SEYH BEDREDDİN

BÜLENT EMRAH PARLAK

Bülent Emrah Parlak 08.05.1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kendisi aslen Elazığ Karakoçanlı fakat çocukluğunun bir kısmı Ankara da geçmiştir. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümündeki eğitimini yarım bırakıp Haliç Üniversitesi Konservatuvar Fakültesi Tiyatro bölümünü bitirdi.

BÜLENT EMRAH PARLAK

BÖRKLÜCE MUSTAFA

SAYGIN SOYSAL

1982 yılında Ankara’da doğan Saygın Soysal, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. İlk olarak “Kırık Kanatlar” dizisiyle 2005 yılında kamera karşısına geçen Soysal, “Hatırla Sevgili”, “Asi”, “Bu Kalp Seni Unutur Mu?”, “Türkan”, “Al Yazmalım”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Kara Para Aşk”, “46-Yok Olan”, “Payitaht Abdülhamid”, “Çukur”, “Nöbet”, “Maraşlı” gibi uzun soluklu ve başarılı dizi projelerinde yer aldı. Türkiye’nin ilk Netflix dizisi olan “Hakan:Muhafız” isimli projede “Mergen” karakterine hayat vermiştir.

Usta yönetmen Reha Erdem’in “Kosmos”, “Jin” ve “Koca Dünya” filmlerinde canlandırdığı karakterlerle beyazperdede yer almaya başlayan Saygın Soysal, 2021 İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde yarışan “Sen Ben Lenin” filminde Komiser Ufuk karakterine hayat vermiştir. Sinema kariyerine, başrollerinde yer aldığı post-prodüksiyonaşamasında olan “Kar ve Ayı” ve “Hakikat: Şeyh Bedreddin” filmleriyle devam etmiştir.

SAYGIN SOYSAL

TORLAK KEMAL

ALİ BARKIN

Sinema ve dizi oyuncusu Ali Barkın, 3 Ocak 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. 2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden, 2010 yılında ise Kanada’da eğitim vermekte olan Vancouver Film Okulu’ndan mezun olmuştur. Çalışmalarını bir süre Kanada’da sürdürdükten sonra, halen yaşamakta olduğu İstanbul’a yerleşmiştir.

ALİ BARKIN

ALİ FERİT

EZGİ ESMA KÜRKLÜ
EZGİ ESMA KÜRKLÜ

MARİA

ELİF NUR KERKÜK

1 şubat 1986 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 

Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema bölümünden mezun oldu, ardından çeşitli atölyeler ve okullarda oyunculuk eğitimine devam etti.

2007 yılından beri sinema, dizi ve tiyatro oyunculuğu yapan Elif Nur Kerkük, İstanbul’da yaşıyor.

 

ELİF NUR KERKÜK

ZEYNEP

ORHAN ALKAYA
ORHAN ALKAYA

BAKIR

KEREM FIRTINA

1981, İstanbul doğumluyum. 

2003 yılında ‘İstanbul Üniversitesi-Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldum. 

99-2001 yılları arasında Şahika Tekand/Stüdio Oyuncuları’da oyunculuk eğitimi aldım. 

Kurtlar Vadisi (Eren Eylül), Karadayı (Savcı Adnan), Kiralık Aşk (İso) gibi dizilerde rol aldım. 

2017-2020 yılları arasında oyuncu arkadaşım Sarp Akkaya ile Kent Fm ve Rock Fm’de radyo programı yaptım. 

2017 ve 2018 yıllarında yayımlanan ‘En Yakın Arkadaşım Bir Deli’ ve ‘En Yakın Arkadaşım Daha Deli Daha Öfkeli’ adlarında iki kitap yazdım.

 

Son olarak 2021 yılında ‘Hakikat’ isimli sinema filminde ‘Bayezid Paşa’ rolünü canlandırdım. 

 

Devam ettiğim ‘İstanbul Üniversitesi-Felsefe Bölümü’nün ikinci sınıf öğrencisiyim.

KEREM FIRTINA

BAYEZİD PAŞA

BÜLENT KESER

İstanbul da doğdu. 2006 yılında başladığı özel oyunculuk dersleri ile birlikte oyunculuğa adım attı. O yıldan itibaren tiyatro, sinema ve televizyon dizilerinde görev aldı. 2017 yılında Duhok uluslararası film festivalinde  en iyi aktör ödülü aldı. En son Avlu dizisinde ‘’ Hayalet Baba’’ karakterini canlandırdı.

 

BÜLENT KESER

AHİ MAHMUT

SİNAN TUZCU
SİNAN TUZCU

NAZIM HİKMET

TEOMAN GELMEZ

1976 yılında İzmir ‘de doğdu.

 1999 yılına kadar ilk , orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı ve aynı zamanda da müzik eğitimi alarak  bir çok festivalde , mekanlarda, belediye ve yerel gruplarda müzisyenlik yaptı.  Ortaokulda başladığı amatör tiyatro gruplarındaki oyunculuk yolculuğu 1999 yılında “Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Bölümü , Oyunculuk Anasanat dalı” ile devam etti. 2003 yılında İstanbul’a yerleşerek birçok tiyatro oyununda, tv dizilerinde ve sinema filmlerinde rol aldı. Halen İstanbul’da oyunculuk ve müzisyenlik yapmaktadır.

TEOMAN GELMEZ

KOSTAS

RUGEŞ KIRICI

1977 yılında Muş’un Varto ilçesinde dünyaya geldi,1994 -1998 yıllarında Fırat üniversitesi kimya mühendisliği fakültesinden mezun oldu.üniversitede Öğrenci tiyatro topluluğu ile başlayan oyunculuk serüveni  Üniversiteden mezun olduktan sonra da devam etti .mühendislik mesleğini bırakıp oyunculuk kariyerine ağırlık verdi.şimdiye kadar pek çok yerden oyunculuk eğitimi aldı.2000 yılından beri profesyonel olarak tiyatro ve sinema oyunculuğu yapmaktadır

RUGEŞ KIRICI

DUL KADIN

SABRİYE GÜNÜÇ
SABRİYE GÜNÜÇ

ESMA

İSMAİL YILDIZ
İSMAİL YILDIZ

AHMET’İN DEDESİ

SERKAN GENÇ

2 temmuz 1980 yılında Antakya’da dünyaya geldi. Liseye kadar eğitimini burada tamamladı.
(1998-2001) Ankara Üniversitesi – Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü ve sonrasında 
(2001-2002) Marmara Üniversitesi – Su Ürünleri bölümünü yarıda bırakıp
(2002-2007) Yeditepe Üniversitesi – Tiyatro bölümünü bitirdi.

SERKAN GENÇ

KOLSUZ ASKER

EMRE CANPOLAT
EMRE CANPOLAT

OSMANLI ASKERİ

ERSİN UMUT GÜLER

1983 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Yolcu Tiyatro’yu kurdu. Yönettiği oyunlardan Joko’nun Doğum Günü 13 dalda,Kürklü Venüs 3 dalda, Kapıların Dışında 2 dalda, Karanlığın Ötesinden Gelen Sesler ise 1 dalda ödül aldı. 24. İKSV Tiyatro Festivali kapsamında Türkçe ve Fransızca prömiyerini yapan Gomidas adlı müzikal oyunun süpervizörlüğünü yaptı.
KVS-Koninklijke Vlaamse Schouwburg, Platform 0090,Fringe Ensemble, Zorlu PSM, Galata Perform, Platform Tiyatro, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Eskişehir Şehir Tiyatroları, Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları ve Yolcu Tiyatro’nun oyunlarında görev aldı.
Misafir, Hile Yolu, Hakikat, Momê adlı sinema filmlerinde ve Köprü, Kızıl Elma, Veda adlı TV dizilerinde rol aldı.

 İstanbul’da yaşıyor.

ERSİN UMUT GÜLER

BALIKÇI

GÜLSÜN ODABAŞI
GÜLSÜN ODABAŞ

BALIKÇININ KARISI

ÖMER DURAN

Ömer Duran 1972 yılında İstanbul Kartal’da doğdu. M. Ü. Sınıf Öğretmenliği ve İ.Ü.Fransız Dili Edebiyatını yarıda bırakıp oyunculukta karar kıldı. Bir çok dizi ve filmde rol aldı.

ÖMER DURAN

İZNİK KADISI

MEHMET ÜNAL
MEHMET ÜNAL

ARABACI

BANU YUMUŞAK
BANU YUMUŞAK

YAŞLI KADIN

ÖMER FARUK ÇALIŞKAN
ÖMER FARUK ÇALIŞKAN

ÇOCUK AHMET

ÖYKÜ ŞAHİN
ÖYKÜ ŞAHİN

BÖRKLÜCE MUSTAFA’NIN KIZI

UMUT RENAS BAGAV

10 Şubat 2011 Tarihinde Darıca Kocaeli’inde doğdu. Eşref Bey İlköğretim Okulundan Mezun Oldu. Gebze Nazmi Arıkan Fen Bilimleri kolejinde 5. Sınıfta eğitim hayatına devam etmektedir.

 

Umut Renas Bagav müzikle ilgilenmektedir.  Gitar eğitimine devam etmekle birlikte kalimba çalmaktadır. Bilime büyük merak duymakla birlikte Kendi ismiyle kurduğu youtube kanalında bilimsel konularda ve hayvan türleriyle ilgili videolar çekip yayınlamaktadır

UMUT RENAS BEGAV

ŞEYH BEDREDDİN’İN TORUNU

ECE BALİC
ECE BALİC

GÜLSÜM

Menü

Oyun Hileleri Hack Haber Hack Forum Roblox Hileleri Türk Dayanışma Platformu